Yanmaz Kablo Kılıfları

Yanmaz Kablo Kılıfları Aydın Petrol & Gaz vb. zorlu endüstri şartlarının geçerli olduğu yerlerde en büyük sorun, plastik kablo kılıflarının nem ve kimyasallara karşı geçirgenliğidir. Kabloya zarar veren bu maddeler; organik olarak hidrokarbon solventler, inorganik olarak asit ve bazlar olarak sıralanabilir. Bu maddelerin kablo izolasyonuna penetrasyonu, kablo ömrünü azaltır. Kabloya zarar veren bu tür maddelere karşı kullanılan geleneksel çözüm, kurşun kılıflı kablo kullanımıdır. Petrol & Gaz sektörü vb. ortamlar için iyi bir çözüm olmasına rağmen, kurşun kılıflı kabloların ağırlığı kablonun taşınmasını ve serilmesini oldukça güç bir hale getirir.

Bu uygulamaya alternatif olarak şirketimiz Yanmaz Kablo Kılıfları Aydın inovatif bir çözümle; kurşun kablo ile aynı tipik özelliklere sahip, ancak daha hafif ve kolay kablo serim olanağı sunan özgün kılıf sistemini geliştirmiştir. Şirketimiz tarafından sunulan bu teknoloji; enstrüman kabloları, fiber optik kabloları ve bunların diğer versiyonlarındaki kablo türlerine de uygulanabilmektedir. Yanmaz Kablo Kılıfları Aydın ısıya dirençli kablo kılıfları sıcak ortam yanmaz kablo kapları ürünlerinden; yanmaz kablo kılıfı, fırın tesisat kablo kılıfları, yanmaz benmari rezistans kablo kılıfı makaronu; fritöz elektrik tesisatı kablo koruma kılıfı yüksek ısıya dirençli makaron olarak kullanılmaktadır. Yanmaz kablo kılıfı 10 mm. vb. çapta olup yüksek ısıya maruz kalan kabloları korumak için kullanılır.

Fiyatları metre başına yazılmış olan yanmaz kablo kılıfının toptan alımlara özel fiyatlı indirimli yanmaz kablo kılıfı fiyat listesinden; Yanmaz Kablo Kılıfları Aydın olarak teklif verebilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kablolar, IEC 60228 standardına uygun sınıf 1, 2 veya sınıf 5 bakır veya; kalaylı bakır iletken üzerine XLPE izolasyon yapılması, damarların ikili, üçlü, dörtlü şeklinde eğrilmesi ve ekranlanması (opsiyonel) ile oluşturulur. Özün üzerine iletkenleri elektromanyetik etkilerden koruyacak ekran katmanı; ve sonrasında kimyasal ve nem koruması sağlayan özgün kılıf sistemimiz uygulanır. Bu sistem; kabloya ekstra sağlamlık ve mekanik koruma sağlar. Zırhın üzerine en son PE, PVC ya da LSZH dış kılıf uygulanır. Kimyasal maddelerin; özelikle Petrol & Gaz sanayinde kullanılan yağ ve hidrokarbonların kablo katmanlarını aşarak; kablo izolasyonuna penetrasyonu, kablonun ömrünü azaltmaktadır. Kablo içine penetrasyon yapan hidrokarbon konsantrasyonu incelendiğinde; PVC ve DRYLAMTM kılıflı kablolar arasındaki fark oldukça etkindir.

İletişime geçmek için tıklayınız.